Śmiertelny wypadek niedaleko Grodziska Wlkp. Sprawca był pijany.
Opublikowano: 2017-09-19 10:22:14

W poniedziałek (19.09.2017r.) na DK32 niedaleko Grodziska Wlkp. doszło do śmiertelnego wypadku, zderzyły się ze sobą laweta oraz renault. Pasażerka z osobówki zmarła, kierujący lawetą był pijany.

Według informacji do wypadku doszło na trasie w kierunku Ruchocic. Kierujący lawetą chciał wykonać manewr skrętu w lewo, nie upewnił się jednak czy ma na to miejsce, w tym samym czasie był wyprzedzany przez renault. Laweta zajechała drogę rozpędzonej osobówce, doszło do silnego zderzenia. Renault po zderzeniu się z iveco odbiło się od niego, wypadło z drogi i roztrzaskało się o drzewo.

Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych wszyscy byli w szoku gdyż z renault praktycznie nic nie zostało. Strażacy przystąpili do rozcinania auta by wydobyć rannych, niestety pasażerka nie przeżyła zderzenia, ciężko ranny kierowca trafił do szpitala.

Po zbadaniu kierowcy lawety automatem okazało się, że jest pijany, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, 67-latek decyzją prokuratora został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi gdzie trzeźwieje. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi 12 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia aut.

Twoja ocena:
Nikt jeszcze nie napisał komentarza. Bądź pierwszą osobą, która zostawi komentarz:

Dodaj swój komentarz:

DK 32 niedaleko Grodziska Wlkp.