Jak wybrać pomoc drogową, by być zadowolonym i nie przepłacić?

Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pomocy drogowej. Wybranie właściwej firmy pozwoli odciążyć budżet, który i tak zostanie z pewnością nadszarpnięty przez czekającą nas wizytę w warsztacie samochodowym.

Cena za kilometr

Koszt usługi to prawdopodobnie jeden z najważniejszych czynników wpływających na naszą decyzję. I nic dziwnego. Absolutnie nie ma sensu przepłacać, jeśli tę samą usługę inna firma może wykonać na tym samym poziomie, lecz za dużo niższą kwotę. Warto więc zawczasu sprawdzić, ile kosztuje kilometr dojazdu w obrębie województwa i czy jest różnica, jeśli pomoc drogowa będzie miała wyjechać poza jego granice.

Auta zastępcze z OC sprawcy

Inną ważną kwestią jest to, czy rozważana przez nas pomoc drogowa ma do dyspozycji dla swoich Klientów auta zastępcze, których koszt pokryje OC sprawcy wypadku bądź kolizji. Jeśli firma nie będzie miała ich w swojej ofercie, musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami na czas naprawy naszego auta.

Mobilny serwis

Holowanie samochodu to dodatkowe koszty, których możemy uniknąć wybierając właściwą pomoc drogową. Niektóre firmy oferują bowiem mobilny serwis, tj. naprawę niektórych awarii bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Nie warto więc dzwonić do firmy, która w przypadku przebitej opony, odwiezie nasz samochód do warsztatu zamiast załatać oponę w terenie, czy chociażby założyć nam koło zapasowe.

Wielkość floty lawet

To od ilości pojazdów, którymi dysponuje dana firma, zależy, czy będziesz czekać na pomoc kwadrans, czy może kilka godzin. Im większa flota, tym oczywiście lepiej dla Ciebie. Firmy posiadające większą liczbę lawet nie mają problemu z obsługą wielu zgłoszeń jednocześnie. Poza flotą ważna jest również liczba pracowników, która powinna być dostosowana do liczby samochodów, tak by żaden nie stał bezużyteczny w centrali, gdy przyjmowane jest kolejne zgłoszenie.

Godziny pracy

Nie ma nic gorszego niż awaria samochodu lub wypadek w święta, czy w nocy z soboty na niedzielę. Wybierając pomoc drogową musimy mieć pewność, że możemy liczyć na daną firmę 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Dziś jest to co prawda w większości wypadków standard, jednak nie zaszkodzi dopytać.